svobodnamysl.cz
37_mraky1.jpg

Holotropní dýchání


Mnozí cítíme, že nedokážeme obsáhnout, pochopit celou naší psychiku. Je v ní hodně věcí skryto a sem tam se objevují v podobě silných pozitivních či negatvních emocí. Jedním z tradičních způsobů, jak do své psychiky nahlédnout a pomoci ji léčit, jsou změněné stavy vědomí.

Stanislav Grof vytvořil technku Holotropního dýchání jako možnost, jak bez náboženské víry a jakékoli chemie zažit jemné stavy změněného vědomí. Se smyslem se v sobě více vyznat, pochopit věci podstatné ...a také si možná odžít některé bloky.

Petr Pacovský je facilitátorem Holotropnho dýchání a s ním a jeho kolegy se můžete potkat na Nesmeni pří víkendových setkáních.

Základy techniky jsou docela jednoduché, ale bývá to síla: kombinací uvolnění, zrychleného dýchání, hudby a práce s tělem nastává změněný stav vědomí, který umožňuje kontakt s hlubšími vrstvami naší psychiky. Při tomto kontaktu se můžeme potkat s naší vnitřní moudrostí, získat náhled na sebe i na to, co se nám děje. Zároveň je podporována samoléčebná schopnost našeho podvědomí. Důležité jsou i nové zážitky a síla emoční energie skupiny.


< ZpětTOP