svobodnamysl.cz

Rozhovor o charitě, koloběžkách a přístupu k životu


Simona Parmová, jedna z týmu Svobodné mysli, je většinou nedostupná, Nyní se s ní potkat výjimečně můžete. Svobodná mysl totiž pořádá 18. června v pražské Chuchli první ročník Koloběhu proti rakovině pro neziskovou organizaci Gaudia a Parmová celou akci vlastně vymyslela.


Aby byl člověk slušný k druhým, musí být nejprve slušný sám k sobě


Poradkyně a supervizorka Simona Parmová rozhovory nedává. A málokdo ví, že tato štíhlá osmatřicetiletá žena stojí tak trochu za úspěchem mnoha vysokých manažerů v Česku. Systemickému vzdělávání se dvacet let věnuje v poradenské firmě Extima, která stojí za vzdělávacím portálem Svobodná mysl. „Chtěli jsme, aby myšlenky, díky nimž mohou lidé dosáhnout úspěchu v profesi i životě, byly dostupné pro všechny,“ říká.


Všechny naše manažerské životy


„…se zrcadlí v e-programu Úspěšný manažer. Vyřeší nejistoty, odpoví na obtížné otázky. A jediné, co po vás chce, je váš čas a pozornost,“ popisuje Petr Pacovský ze Svobodné mysli unikátní e-program pro všechny, kdo chtějí úspěšně řídit své plány, obchod, vztahy a elegantně pracovat se změnou a nejistotou. „Je to hustý, poctivý vývar dvaceti let zkušeností z byznysu a managementu, na trhu v e-learningu pro manažery v Česku nic podobného neexistuje,“ dodávají členové tvůrčího týmu.


Rizika a výhody intuitivní proměny


Potkal jsem nedávno Jindřicha, spolužáka ze školy. Vypadal dobře a vyzařovalo z něj něco, co jsem neuměl na první dobrou pojmenovat. Slovo dalo slovo, zašli jsme na večeři, a z úvodního „Jak se máš?“ – „No, teď už dobře…“ jsem z Jindřicha vytáhl následující příběh.


Změny jsou jako vítr


Jsem v malém rujánském přístavu Martin. Fouká silný vítr. Celé odpoledne koukám na stromy - vrby, břízy, borovice - ohýbají se v poryvech větru na pozadí blankytně modré oblohy od rána do večera. Pozoruji, jak se jim větve třepotají, mlátí, třesou a zmítají v poryvech prudkého vzduchu ze strany na stranu koruna se celá naklání  jako by naslouchala. Nebo naslouchám já?


Proč se nedaří ostatní přesvědčit o našem názoru? Využítím bariér mysli buďte úspěšnější (část 2)


V první částí článku o bariérách mysli jsme si povídali o tom, jak lépe přesvědčit či rozhýbat k novému řešení sebe. A pracovali jsme s třemi bariérami mysli: Logickou, Emoční a Konativní. Na závěr článku jsem se vás ptal, jak poznání uvedených bariér můžeme nově využít i pro přesvědčování ostatních? Protože i tam spíše přesvědčujeme, tzn., snažíme se překonat Logickou neb Emoční bariéru partnera. Málo pracujeme s jeho Konativní bariérou. 


Z deseti lidí jen jeden splní své předsevzetí. Poznejte bariéry mysli a buďte úspěšnější (část 1)


Snad každý z nás si někdy dal nějaké předsevzetí. A protože většinou vytrvale selháváme, přecházíme do módu „nedávat si předsevzetí“. Tak nám ale zůstávají nechtěné zlozvyky. Lepší je naučit se se sebou šikovněji pracovat.
TOP